U13

2. 5. 2024

U13 vezou 3. místo z turnaje Pohár města Ostravy

Třínáctky vyjely o uplynulém víkendu do Ostravy, porovnat se s konkurencí v turnajovém formátu.

Ve skupině jsme se utkali s Hippos, Sabatem a Arrows. Zápas s Hippos jsme přehrávali v týdnu, v Ostravě jsme tak začínali s výhrou.

Technika x Sabat - 1:6

V sobotu ráno jsme nejprve čelili Sabatu. Zápas startoval Áda Procházka. Zvládl slušně první směnu, pak se nakupily mety zdarma. Střídající Mikuláš Bárta začal volněji, pak nás ale dostal z obrany. Zápas bez problémů dokončil rychlou směnou Kuba Šitina.

Čekali jsme, že zápas bude bodově otevřenější, což se z naší strany nepotvrdilo. Sabat v první směně skóroval 3x pomocí chyby v obraně. V druhé směně znovu třikrát, po střídání na kopci se dále neprosadili.

V útoku nás trápily uspěchané stavy na pálce. Sabat zvládl zápas odházet s jedním nadhazovačem na 54 nadhozů, zatímco my potřebovali 3 a dohromady 100 nadhozů. Svědčilo to o špatném výběru míčů, i vzhledem k obdržený strike outům, kterých bylo „pouze“ 4. Zbytek rozehrané míče na protihráče.

Neideální představení na rozjezd.

Arrows x Technika - 7:1

Věděli jsme, že pokud chceme hrát vrchní část pavouka, musíme se popasovat s místním týmem.

Utkání mělo dva kapitány, kteří táhli tým k vítězství.

Na kopci to byl s dominantním výkonem, one run complete game, Michal Tuč. Michalovi k tomu stačilo 64 nadhozů a nebýt 4 met zdarma, bavíme se ještě o menším čísle. Krásný výkon, který trenérům ušetřil další ruce.

Na pálce se nám dařilo o poznání víc, než se nám celkově poslední dobou daří. Od začátků jsme po klucích chtěli, aby byli agresivní a švihaví. Bohužel se to dostalo za hranici, kdy jsme chodili do hloupých nadhozů. V tomto zápase se skloubila agresivita s výběrem a hned se na představení borců dalo lépe dívat! Za zmínku stojí především odpaly Ondry Kisely, kterému chyběl homerun, aby zkompletoval ceněný Cycle (single + double + triple + HR).

Spokojení končíme den výhrou a hlavně zkvalitněním naší hry a chystáme se na semi finále proti Eagles Praha.

SEMI - Technika x Eagles - 1:3

Sice jsme nepostoupili první ze skupiny, co bylo ale cennější, mohli jsme si zahrát proti jednomu z nejlepších týmů v naší kategorii, kterého bychom jen tak nepotkali.

Zápas utíkal rychle a od začátku bylo zřejmé, že moc bodů nepadne. Oba týmy se opíraly o fantastické výkony svých startérů. Posuďte sami:

Medina - 7.0 IP, 75 nadhozů (51S/24B), 10 K, 3 BB, 7 H

Fišer - 6.0 IP, 70 nadhozů (47S/23B), 10 K, 2 BB, 4 H

Spanilá jízda prvotřídních nadhazovačů. Směnu za směnou nám bylo jasnější, že tým, který proboří obranu soupeře první, s velkou pravděpodobností zvítězí.

Bohužel se to podařilo Eagles v 6. směně. Co nás ale těší, že kluci hráli odvážně. Ve vypjatých chvílích se nesložili, zkoušeli zahrát těžší rozehry. Kladli jsme jim na srdce, že skvělé týmy neporazíme, pokud budeme hrát se strachem. A to se nám povedlo. Navíc jsme nesložili zbraně a do posledních chvil se i v útoku rvali o každou metu.

Od výhry nás dělilo prosadit se dřív na pálce - v první směně jsme bylo blízko vedení, ale Eagles předvedli pevnou obranu, no a taky být o špetku připravenější na různé možnosti rozeher, které můžou v daných situacích přijít. Důležité je, že se zlepšujeme a knihovna zkušeností se „rozpíná“.

3. místo - Technika x Sabat - 13:3

V poslední zápase o umístění nás čekal soupeř ze skupiny, kterému jsme měli co vracet.

Pošetřený Ondra Kisely byl postaven do čela obrany a z kopce diktoval tempo utkání. Další pěkný výkon na kopci, který nepustil soupeře k něčemu většímu.

Na pálce kluci stříleli. Pokračovali jsme ve správném výběru míčů. 11 hitů je slušný výkon!

František Nebeský zápas spolehlivě zavřel.

Utkání bylo od začátku nakloněno na naši stranu. Díky výkonu základní sestavy jsme mohli prostřídat a dostat do hry všechny hráče. Poprvé v sezóně jsme si ukázali, jak má vypadat týmový výkon a proč je důležité neodkládat body na závěr utkání, ale skóroval pravidelně, od začátku do konce.

Výkony se zlepšovaly, tak věříme, že nepřijde větší výkyv. Kluci si začínají brát rady k srdci a vnímáme zlepšení pozornosti i u těch roztěkanějších.

Abychom se jen nechválili. První vrcholný turnaj se blíží. V červnu nás čeká ČBP, kde chceme hrát vybroušený baseball a bojovat o medaile:

Nadhazovači hází pěkně, potřebujeme eliminovat mety zdarma a trefení.

Pálkařsky jsme měli méně hitů než soupeř jen 1x za za posledních 6 odehraných zápasů. Musíme udržet dobrý výběr skloubený s agresivitou a zapracovat situační pálení, aby kluci dokázali vyhodnotit, čím v danou chvíli můžou pomoct.

Obrana potřebuje poslední výztuhy a jak už bylo zmíněno, musíme být před každým míčem nachystaní na x variant, co by se mohlo stát.


další aktuality

Zobrazit archiv aktualit