U11

28. 4. 2024

Nerozhodná série s Olympií Blansko aneb noc a den na nadhazovačském kopci

V neděli jsme poprvé v sezóně s naším týmem zavítali mimo Brno, když nás čekala dvouzápasová série proti Olympii Blansko. Po zkušenostech ze zápasů, které jsme s Olympií sehráli během offseason přípravy, bylo zřejmé, že nás čeká pro nás zřejmě nejvyrovnanější soupeř v lize. A splitem nakonec skončila i samotná série.

Do prvního utkání se na kopec jako startér utkání postavil Naty Worm a bohužel to nebylo povedené představení. Série met zdarma prokládaná divokými nadhozy, se kterými si náš catcher Čenda Bilík nedokázal lépe poradit, doplněná o errory v poli, nás v první směně stála hned 7 doběhů. Náš tým však nesložil zbraně. Ve druhé směně jsme odpověděli 5 doběhy a stáhli tak skóre na jediný doběh. Zápas tak byl znovu otevřený. Bohužel ani v dohrávce druhé směny na kopci nepřišlo potřebné uklidnění. Naše nadhozy jen těžce hledaly strike zónu a po prvním outu Natyho ve druhé směně za stavu 10:6 na kopci vystřídal při obsazené třetí a druhé metě Tobin Latzka. Ani náš reliever si však protentokrát přesnou mušku na kopec nepřinesl. Série divokých nadhozů, trefení a met zdarma při obsazených metách znamenala další 4 doběhy. Na tuto bodovou smrť jsme již znovu odpovědět nedokázali. Zápas pak doházela naše posila na kopci z řad U10 Veve Růžičková. Při své premiéře na kopci jako jediná odházela ve směně víc strikeů než ballů a i u Veve se nám tak potvrdilo, že s ní můžeme na větších turnajích určitě počítat. Konečné skóre 17:6 (přitom 3:3 na hity) jasně ukazuje, že bude potřeba u našich nadhazovačů hledat méně síly a více přesnosti.


Ve druhém zápase se na kopec dostalo naše nadhazovačské eso v osobě Theo Škrabala. Od prvního nadhozu bylo zřejmé, že v tomto zápase půjde o úplně jiné představení. Výborně vycházela kombinace fastballů a changeupů, se kterými si soupeřovi pálkaři dost dobře nevěděli rady. Theo neúnavně sázel jeden strike out za druhým. Ani my jsme si však v útoku s pomalými nadhozy soupeře nedokázali dlouho poradit. A když soupeř dokázal ukrást ve čtvrté směně domácí metu, šlo se do dohrávky páté směny za stavu 1:1. V té pak obrat nastartoval dvoumetový odpal Tobina Latzky a hit Adama Zedníka pak stáhl potřebné body. Theo si svým dominantím výkonem (kdy byl povolený nadhazovačský limit stále v nedohlednu) řekl poprvé v sezóně o doházení zápasu. A žádné drama se již nekonalo. One man show (6 IP, 3 H, 1 R, 0 BB, 14 K) a zasloužená complete game strhla vítezství v poměru 3:1 v náš prospěch.


Naším úkolem do dalších zápasů bude zapracovat na pálce, kde jsou i proti slabším nadhazovačům nadále patrné značné rezervy, a především nalézt potřebnou kontrolu i u našich dalších startérů. Pouze s jedním nadhazovačem se série vyhrávat dost dobře nedají.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit