U13

23. 4. 2024

Těžká, těžká série s Draky

V druhém kole regionální soutěže jsme se potkali s městským rivalem, který byl v obou případech úspěšnější.

Draci : Technika - 4 : 3

První útok dne a hned se nám daří obsadit mety. Berťa Bína stahuje dva doběhy a sám se dostává až na 3. metu. S 0 auty nedokážeme dotáhnout Berťu domů. Mezitím Ondra Kisely háže tak, že Draci nejsou schopní reagovat - strike outy, pár ground a fly ballů. Po první směně nastává v našem útoku útlum a přestáváme být produktivní. Kdo se u baseballu pohybuje dlouho, stejně jako my ví, že se nevyplácí polevit v tlaku na soupeře.

- Máme za sebou sérii, ve které jsem odehráli jeden leklý zápas a druhý, ve kterém jsme málem doplatili na chyby v závěru, i když jsme měli obrovský bodový náskok před soupeřem.

Střídající Michal Tuč pokračuje ve výborném výkonu Ondry a předkládá míče obraně. Bohužel, co jsme vnímali jako reálnou hrozbu, se vyplnilo. Přichází koncovka zápasu. Vedeme 3:1. Pár chyb a plní se nám mety. Obrana usíná, Draci vyrovnávají zápas a na poslední error skóruje vítězný doběh.

Těžký zápas v úvodu double headeru proti soupeři, kterého si přejeme a chceme porazit. Kluci zlomení a další zápas před námi. Zase se učíme …


Technika : Draci - 3 : 7

František Nebeský začíná zápas na kopci, ve kterém účinkujeme jako domácí celek. Františkovi nadhozy na dračí pálkaře platí, není ovšem tak přesný jako týden předtím. Běžci využívají naší pomalé baterie a posouvají se po metách do skórovacích pozic. Směnu za směnou přidávají pár bodů.

- Nevíme, co se stalo. Původně silný pálkařský tým nemůže zatím najít formu a musí se tak spoléhat primárně na výkony na kopci, sekundárně na práci v obraně. Hledáme recept, jak motor našeho útoku znovu nastartovat. Věříme, že se nám to včas podaří.

Po Františkovi N. nastupuje František F. Franta se dokázal zkoncentrovat a zastavit útok soupeře. Bohužel po pár kontaktech, puštěných strike outech a dalších chybách v obraně nakonec Draci přidávají body.

První doběhy přináší až v závěru utkání odpal Martina Procházky. To už se ale stahují mračna a na hřiště Draků padá déšť. Zápas je na 5 minut přerušen. Voda narušila herní plochu a rozhodčí se rozhodl nedohraný zápas ukončit.

Před odchodem domů máme team meeting. Probíráme s klukama, co se během dne stalo - pozitivní, negativní věci, jak je zpracovat, poučit se z nich a být silnější. I když si odnášíme 2 prohry, jsme rádi, že se potkáváme s tak těžkými situacemi a získáváme drahocenné zkušenosti teď, než na vrcholné akci. Věříme, že se jim vrývají do paměti a doufáme, že vzpomínky budou vyskakovat, když se ve stejných situacích ocitnou v pozdější fázi sezóny.


další aktuality

Zobrazit archiv aktualit