U18

16. 4. 2024

První výhra pro U18

Na druhý zápasový víkend vyjela naše U18 do Blanska, aby tak dokončila společnou víkendovou sérii.

Na začátku prvního zápasu se nám daří hned skórovat první bod. V dalších směnách pak diváci vidí dominanci obou nadhazovačů ve spolupráci s obranou, kdy jsou k vidění dokonce i dvě doubleplay. Tento stav prolamujeme až na začátku třetí směny, kdy po třech singlech skórujeme dva body a navyšujeme vedení na 0:3. Vedení navyšujeme ve čtvrté směně na 0:4 po sérii chyb soupeře. V dohrávce čtvrté směny po kombinaci pár hitů a několika met zdarma dochází ke změně nadhozu, kdy do té doby dobře házejícího F. Halámka střídá K. Feranec. Ani tato změna však z prvu nezabrala, kdy první pálkař pálí na plné mety dlouhý odpal, který znamená další body pro soupeře a sám je pak stažen dalším singlem. Náš tým, jako by chtěl napodobit A-tým, dostává v dohrávce čtvrté směny celkem 7! bodů a skóre je tak v náš neprospěch 7:4. Na začátku páté směny však přichází skvělá odpověď od našeho týmu, který po sérii odpalu v kombinaci s volnými metami otáčí skóre na 7:8. V dohrávce však po drobném nedorazu dostáváme bod a na začátku šesté směny tak začínáme znovu za stavu 8:8. Tam nás čeká nový nadhazovač, na kterého se nám daří hned skórovat. Po chybě obrany a singlu obsazujeme dvě mety a ani první out nás nezastaví. Přichází totiž krásný dlouhý triple P. Skokana za dva body a další dva tvrdé odpaly a fly ball na které připisujeme dva body a jsme tak ve vedení 8:12 Závěr zápasu je již v režii nadhazovačů a obrany, kdy ani jeden z týmu již bod nepřidává a zápas tak končí 8:12 v náš prospěch.

Druhý zápas byl od začátku velmi dlouhý zejména díky velkému množství met zdarma (12:15) a časomíra se zastavila až na 3:35. V prvních dvou směnách i přes náš tlak zejména díky metám zdarma, se nepodařilo skórovat ani jednomu týmu. Ve třetí směně se však opět na plné mety dopouštíme dvou chyb, které nás stojí čtyři body, na které v dohrávce odpovídáme pouze jedním bodem. Ve čtvrté směně pak o metě zdarma a chybě v poli na střídajícího nadhazovače soupeř trefuje dva odpaly a dává celkem pět doběhů a zvyšuje na 1:9. Nám se daří reagovat až v dohrávce páté směny, kdy přidáváme dva body, ale poté necháme dva běžce na metách a třemi outy směna končí. 3:9. Na začátku směny však si necháme dát jeden bod a soupeř opět více odskakuje na 3:10. V další směně se nám již více daří a připisujeme na naši stranu 6 doběhů a stahujeme na 9:10 a to zejména chybám soupeře. Bohužel ale vyrovnávací bod necháváme na druhé metě. V poslední směně již nezvládáme zápas a po sérii met zdarma proložených jedním hratelným hitem si necháme soupeře odskočit opět o 4 body a v dohrávce již zvládneme korigovat jen jedním bodem a zápas tak končí 11:15 v náš neprospěch.

V obou zápasech jsme měli spoustu světlých momentů, které však celkově zastínili, ty momenty, kdy jsme nechali soupeře skórovat po našich chybách (BB, E), společně s kvalitní soupeřovou pálkou v druhém zápase to znamená, že z Blanska odjíždíme s vyrovnanou bilancí 1:1 a se spoustou věcí na kterých musíme zapracovat, abychom začali předvádět takové výkony, na které máme.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit