U13

15. 4. 2024

Vydřená výhra v úvodním duelu sezóny s Olympií

V sobotu 13.4. jsme vyrazili do Blanska otevřít sezónu kategorie U13. Očekávání byla vysoká, ale uvědomovali jsme si, že záleží na rozpoložení týmu a výsledek by tak mohl být odlišný od našich představ. Během zimní přípravy jsme se potkali s Olympií 2x v Hrotovicích, přičemž jsme poprvé prohráli a v dalším měření sil vyhráli.

Olympia x Technika 12:6

Startér Kuba Šitina předváděl od začátku výkony, které jsme potřebovali. Balóny předkládal obraně a i když se dá vždy pracovat na zlepšení, v danou chvíli házel tak, jak jsme potřebovali. Střídající František Nebeský začal na kopci 3 strike outy a navázal na výkon startujícího nadhazovače. V obraně jsme vyrobili pár nepřesností, ale disciplína, která nás trápila nejvíc, byla pálka. Bez obsazování met body nevyrobíš. Vidíme v tom lehkou nervozitku. I když jsme se snažili najít recept na blanenské nadhazovače, v prvním zápase jsme se zkrátka neprosadili. Utkání to bylo z naší strany neslané, nemastné a tak skončilo zaslouženě v rukou Olympie Blansko.

Technika x Olympia 13:12

Horký jarní den pro nás mohl být osudným, kdyby se kluci na hřišti nedokázali otřepat z prohry a přenesli si negativní myšlenky do druhého klání.

Začali jsme s Františkem Fišerem, kterého střídal v průběhu utkání Ondra Kisely. Kluci předvedli podobná představení. Rychlé směny, prokládané směnami s vysokým množstvím ballů a překombinovaných soubojů s pálkaři soupeře. Výkony to byly pěkné, jen kluky brzdí v delším působení napříč zápasem. Ale to je součást procesu, kterého jsme si všichni vědomi a společně na tom pracujeme.

V druhém zápasu se probudily i naše pálky a od začátku jsme se dostávali na mety, plnili signály a přidávali bod za bodem. V dohrávce poslední směny ale přišla další zkouška opening dne. Vystřídali jsme nadhazovače Ondru za Jonáše Bártu. Jonáš předkládal obraně míč za míčem, ale nám došly síly. Dělali jsme jednu chybu za druhou. Výsledkem toho byla ztráta 7 bodového vedení a pokračování zápasu v extra inningu. Abychom zajistili herní čas všem hráčům na lavičce, neměli jsme v tu chvílí už nikoho na střídání. V koutku duše jsme doufali, aby se ještě někdo nezranil.

Blansko nám dalo 2 body, což bylo dost. Naštěstí jsme to týmovým výkonem nakonec slepili. Kluci obsadili mety, dva běžci doběhli a František Fišer rozhodl utkání sebeobětovacím odpalem do zadního pole, který ještě k tomu zadní polař Olympie nezpracoval, a tak jsme se radovali v první výhry, ještě k tomu ve walk off stylu!Na všem zlém je něco dobré. Sice jsme nevyhráli 2 zápasy, ale kluci si museli tvrdě máknout, aby ulovili výhru. Jsou to zkušenosti, které, věříme, nezapomenou. Chybami se člověk učí a my jsme se v sobotu rozhodně učili. Na závěr bych chtěl ještě zmínit skvělé ofenzivní představení Martina Polakoviče, který táhl náš tým na pálce, parádní návrat Robina Friedmanna po táhlém zranění a výborné stavy na pálce Viktora Gruny.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit