U9

15. 9. 2023

Devítky 6. na MČR

Druhý zářijový týden se odehrálo v Blansku v areálu Strawberry Field MČR U9. Zúčastnilo se jej 17 týmů z celé republiky. Naši základní skupinu tvořila spolu s naším týmem mužstva Ježci Jihlava, Arrows Ostrava a Sokol Hluboká nad Vltavou.

Do turnaje jsme vstoupili s chutí vyhrávat a podle toho také vypadal souboj s Ježky, kde jsme si poradili s většinou odpalů soupeře. Nadělili nám pouze dva body za celý zápas a velice dobře nám vyšla i naše útočná činnost. Konečný výsledek 11:2 toto pouze podtrhoval.


Dobře naladěni jsme po předešlé výhře nastoupili proti, nám málo známému, družstvu Arrows Ostrava. Utkání začalo velice vyrovnaně a po druhé směně svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:2.
Naštěstí se naši hráči dokázali vybičovat k lepšímu výkonu a dotáhli zápas do vítězného konce 13:4.

V sobotu dopoledne nás čekal souboj o první místo v tabulce s celkem Hluboké. S tímto soupeřem jsme se již dříve setkali a všem bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. To se nám potvrdilo hned v první směně, kdy jsme, po chybách v obraně a nulovém zisku na pálce, odcházeli do dalších částí zápasu se 4 bodovým mankem. I přes vysoké nasazení našich hráčů se nepodařilo zcela smazat náskok soupeře a tento duel jsme prohráli těsným výsledkem 5:4.

Druhé místo v tabulce nás bohužel poslalo do konfrontace s dalším brněnským týmem Hrochů, kteří celý turnaj dominovali a nakonec si došli pro celkové vítězství.

I přes veškerou snahu našich hráčů, se nepodařilo najít recept na sebevědomou a bez chyb hrající obranu soupeře, který tvrdými odpaly přidával doběhy skoro v každé směně. Výsledek 0:14 byl všeříkající.

Po této drtivé porážce jsme se dostali do boje o 5. - 8. místo.

První zápas jsme se utkali s kladenskými Miners. Zápas to byl velice vyrovnaný. Občas i troška pomyslného ,,sportovního štěstí’' nás nakonec dovedla do vítězného konce s výsledkem 7:3.

V posledním zápasu turnaje jsme nastoupili proti Eagles Praha. O tomto soupeři jsme neměli vůbec žádné informace, protože jsme do té doby neměli tu čest s ním změřit síly. Hned od začátku zápasu jsme zjistili, že je bude velice těžké porazit. Navíc se nám v průběhu zápasu vůbec nedařilo v poli. Vytvořili jsme příliš mnoho chyb a možná i to nám srazilo sebevědomí v útoku. Výsledek 11:2 přesně vykreslil naše počínání na hřišti.

V konečném pořadí se po tomto zápase náš tým usadil na 6. místě. Tento výsledek by měl naše hráče motivovat ke zdokonalování baseballových dovedností, protože medailové pozice byly rozhodně dosažitelné.

Závěrem zaslouží pochvalu všichni hráči, protože hráli po celou dobu turnaje na hraně svých možností. A v neposlední řadě naši fanoušci, kteří se postarali o úžasnou kulisu při každém utkání!

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit