U10

7. 9. 2023

MČR U10

Bereme „jen“ 9. místo, ale přivážíme kopec cenných zkušeností

Ještě před začátkem nového školního roku se v termínu 1. - 3. září v baseballovém areálu na Hluboké konalo MČR kategorie U10. Po čtvrt roce jsme se vrátili na místo, kde jsme letos na SuperCupu s mezinárodní účastí obsadili v turnajové části 10. místo. Ani napodruhé se nám postup ze skupiny do TOP 8 nepodařil. Konečné 9. místo a herní bilance 5 vítězství a 2 prohry však určitě nejsou zklamáním.

Los nám do základní skupiny přisoudil Piranhas Beroun, Ježky Jihlava, Draky Brno a Miners Kladno. Protentokrát jsme úvodní utkání zvládli a připsali si snadnou výhru 11:1. Také druhé páteční utkání, proti nám známým Ježkům, bylo plně v naší režii a výsledek 16:7 jen dokládá podařené nástupy na pálce našeho lineupu. Posledním pátečním soupeřem byli Draci Brno (konečné 3. místo v turnaji). V tomto zápase jsme nedokázali zachytit první dvě směny, kdy si soupeř připsal plných 10 doběhů. Ve zbytku utkání se hra vyrovnala, přesto jsme Draky v útoku nedokázali více dostat pod tlak, a konečné skóre 2:14 je toho důkazem. Poslední sobotní utkání základní skupiny proti Miners Kladno mělo určit, kdo z druhé pozice postoupí do TOP 8. Namotivovaní hráči vletěli do zápasu se vší silou, když si hned v první směně připsali 5 doběhů. Nikdo v dugoutu ani na tribuně by v této chvíli nesázel na naši prohru. Stačilo však málo a situace na hřišti se otočila o 180°. Fatální série errorů při dvou outech ve druhé směně dostala Miners dokonale na koně. Ti se tak ujali vedení 7:5. Ve zbytku utkání jsme již nedokázali momentum dostat zpět na naši stranu. Výsledný stav 14:5 byl velkým zklamáním. Znovu se ukázalo, nakolik je psychika našich hráčů křehkým zbožím.

Prohrou proti Miners jsme se dostali do skupiny o 9. – 12. místo, která se hrála formou každý s každým. Čekali tak na nás další 3 utkání s Orli Choceň, Olympií Blansko a Weynes Pardubice. Všechny čtyři týmy byly herně na velmi podobné úrovni. Čekala nás tak utkání více jak parádní. První zápas proti Orlům rozhodl definitivně až tříbodový homerun při dvou outech Tobina Latzky. Připsali jsme si tak vítězství 7:4. Opravdové drama a kopec zkušeností k nezaplacení přineslo poslední sobotní utkání proti Olympii Blansko, kde si fantastičtí diváci museli na výsledek počkat až do dohrávky 8. směny. Zápas se přitom pro nás vyvíjel po celou dobu velmi dobře, když jsme směnu po směně přidávali další doběhy. V šesté směně jsme vedli 5:0, pak však přišla nepodařená dohrávka a vyrovnání zápasu na 5:5. Šlo se do sedmé směny. Klíčovým hráčem nastavení se bez pochyby stal Áďa Smatryčenka, jehož nádherný diving catch v dohrávce 7. směny při obsazené druhé metě na poslední chvíli překazil parádní walk-off hit soupeře. Áďa hned poté zaznamenal svůj první dvoumetový odpal, čímž zahájil čtyřbodovou osmou směnu, na níž již soupeř přes všechnu snahu nedokázal odpovědět. Vítězství 9:7 bylo pro naše hráče malým triumfem. Nikdo z hráčů tolik směn dosud nehrál, svou dílčí roli v zápase měli všichni hráči včetně hráčů U9 Tobíka Novosada a Veve Růžičkové. Konečně byl vidět tým, který se dokázal vzchopit i po nepovedené páté směně a urvat vítězství na svou stranu. V neděli nás čekalo poslední utkání mistrovství proti Weynes Pardubice. I zde se ukázala síla našeho mužstva, které dokázalo obrátit nepříznivý stav utkání. Tobík Hort v levém poli chytil vyrovnávací doběh soupeře. A když se po rychlých třech outech soupeře v závěru utkání Weynes nečekaně dostali v šesté směně k dohrávce, hráči již jednobodové vítězství nepustili.

Po výsledkové stránce jsme na MČR obsadili přesný střed tabulky. A kdo zápasy nemohl vidět, ten by s výsledným pořadím spokojený být nemusel. Samozřejmě tým stále dělá množství zbytečných chyb, kdo však zažil emoce po vyhraných utkáních a viděl sílu našeho týmu za nepříznivých stavů, ten musel hráčům za předvedený výkon poděkovat. A poděkovat je potřeba také hlavnímu coachi U9 Martinu Růžičkovi, který se po celý průběh coach-pitch turnaje postaral o nadhoz a má velkou zásluhu na předváděné hře.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit