U18

28. 6. 2023

Vítězný závěr extraligy!

Kategorie U18 odjela v úterý ke svým posledním zápasům jarní části sezóny opět do Třebíče.

Cíl byl jasný, vyhrát oba zápasy a zakončit tak základní část s pozitivní bilancí. V prvním zápase proti Třebíči U17 jsme začali hned třemi body v první směně, které nás však mírně ukolébali a další body jsme pak přidali až ve třetí směně. V obraně nás na nadhozu podržel v poslední době výborně házející V. Staněk, který umožnil pouze dva hity a slušně ho podpořila obrana, která v zápase neudělala chybu. První zápas jsme vyhráli 12:0 po pěti směnách a první krok byl splněn.

Do druhého zápasu nasazujeme na nadhazovací kopec poprvé od začátku F. Halámka, který nám dá velmi kvalitní čtyři směny, ve kterých nedostal bod. Náš útok se probudil k ještě lepším výkonům, kdy v zápase dáváme šestnáct hitů a zápas vypadá, že bude předčasně opět ukončen pro vysoký bodový rozdíl. To jako by uspalo naši obranu, která střídajícího K. Honka nepodržela a vyrobila tři chyby, které v součtu s metami zdarma znamenají 4 body, díky kterým musíme odehrát minimálně další směnu. V šesté směně však opět zapnul náš útok, který čtyřikrát skóroval a dohrávku bez bodu uzavřel K. Feranec. Zápas tedy vyhráváme po 6 směně 17:4.

Dnešní cíl splněn a my končíme základní část s pozitivní bilancí. Zápasy dále ukázaly, že i v širší rotaci, kdy nám chyběli hráči základní sestavy, jsme schopni podat kvalitní výkon. Předsezónní cíl, který byl být do čtvrtého místa po základní části a bojovat tak o MČR, se nám však nepovedl. Po dobře rozjetém začátku sezóny je to mírné zklamání. Je nutné však současně dodat, že zlepšení bylo viditelné nejen na předvedené hře, ale také na bilanci, kdy po loňské bilanci 2:10 letos končíme s bilancí 9:7.

Závěrem bychom chtěli poděkovat moc všem, kteří nás během sezóny podporovali a pomáhali nám.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit