U18

19. 6. 2023

ČBP U18 - 7. místo

Kategorie U18 zakončila náročný týden Českým baseballovým pohárem.

Po čtyřech zápasech, které se hrály v sobotu a úterý, neodjížděl tým v ideálním rozpoložení a ani v kompletní sestavě. Absence dvou hráčů základní sestavy jen podtrhla cíl, s kterým tam tým odjížděl, a to vyzkoušet si hráče i na pozicích, na které nejsou zvyklí. V prvním zápase proti Pražským Eagles se na kopci předvedli hráči, kteří zatím v sezóně mají odházeno méně směn. Chyby v obraně společně s metami zdarma nás připravily o možnost bojovat o vítězství a i přes závěrečný tlak jsme zápas prohráli 6:11.

Do druhého zápasu se Sokolem Hluboká jsme nastupovali s jasným cílem vyhrát a postoupit do bojů o 5-8 místo. Hned od začátku zápasu jsme za tímto cílem šli a skórovali 5 bodů v první směně. Útok nemlčel ani v dalších směnách, kdy jsme ve 3 směnách skórovali vždy jednou, abychom nakonec v poslední směně přidali opět 5 bodů. Na kopci úřadovala naše turnajová jednička Vít Staněk, který si připsal complete game shutout.

Ve třetím zápase, tentokrát s pražským Sabatem, jsme opět sáhli k větší rotaci a dali směny více hráčům. Náš ospalý výkon nepřinesl příliš pozitivní výsledek a už vůbec ne pěknou podívanou. Výsledkem byla prohra 10:1. Po tomto zápase jsme si tak společně s hráči jisté věci museli opět vyjasnit tak, aby naše výkony v dalších zápasech byly lepší.

Do posledního zápasu nastupujeme proti Jablonci v mnohem lepším nastavení a od začátku diktujeme tempo zápasu. V druhé půlce však našel soupeř síly k závěrečnému tlaku, kterým nás výrazně znervózněl. Závěr jsme ale nakonec zvládli a připsali si výhru 8:12 a 7. místo na turnaji ze 14 týmů.

Spousta hráčů dostala během turnaje větší množství herních příležitostí a nabrala tak cenné zkušenosti. Zároveň jsme během turnaje také kladli velký důraz na týmovou spolupráci a budování týmové chemie. Sečteno a podtrženo můžeme být s touto akcí spokojeni, jelikož splnila naše očekávání.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit