U10

7. 6. 2023

SuperCup 2023

Z turnajové části si odvážíme 10. místo. Celkově spolu s Masters jsme dvanáctí.

V termínu 2. - 4. června se v baseballovém areálu na Hluboké před zraky ikonického novogotického zámku odehrál největší mezinárodní baseballový žákovský pohár pro kategorii U10, kterého se zúčastnilo 24 týmů. Vedle čtrnácti týmu z Česka pak také 10 týmů z ciziny (Španělsko, Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Litva a Velká Británie). Na SuperCup jsme se probojovali z posledního pátého postupového místa na květnové kvalifikaci v Blansku. Naším cílem na SuperCupu bylo poprat se o postup ze skupiny do TOP 8.

Do základní skupiny nám byly nalosovány týmy Tempo Praha, Draci Brno, Waynes Pardubice, Vienna Wanderers a reprezentační tým ze Slovenska. Se Slováky jsme sehráli hned naše první turnajové utkání, které bylo také nakonec rozhodujícím pro celý turnaj. O konečném výsledku rozhodl náš klasický pomalý rozjezd na pálce, se kterým se prozatím potýkáme během celé sezóny. Dřív, než jsme se dokázali rozkoukat, byl tu konec a se Slováky jsme zápas prohráli 2:5. Druhým naším soupeřem byli Waynes Pardubice. Zlepšený výkon na pálce znamenal naše vítězství 5:3. Posledním soupeřem prvního hracího dne bylo Tempo Praha. Utkání výborně vyšlo Natymu Wormovi, který byl na pálce 4 ze 4. Zápas jsme vyhráli 9:0.

Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup do TOP 8, museli jsme se v první zápase druhého hracího dne pokusit porazit našeho městského rivala Draky Brno, se kterými jsme v sezóně dosud nevyhráli. Tradičně daleko pálící Draky jsme se pokusili zaskočit změnou sestavy v poli, kdy jsme naše klasické infieldery posunuli do zadního pole. Dobrou zprávou bylo, že náš infield tuto změnu ustál a ve vnitřním poli nedovolil ani jeden hit. S Draky jsme tak dlouho drželi krok. Hrál se výborný baseball. Utkání jsme přesto prohráli 8:3. Posledním naším soupeřem v základní skupině byli hráči Vienna Wanderers, se kterými jsme si hravě poradili, když hned čtyři ze šesti směn skončily předčasně po pěti obdržených dobězích. 6 ze 6 na pálce byli v tomto zápase Naty Worm a Tobin Latzka. Konečný výsledek 24:2 ukázal, že pokud se nám podaří prvních pár kontaktů, začíná dobře pálit i zbytek lineupu. Shodné body v tabulce se Slováky, ale prohraný vzájemný zápas nám v tabulce přisoudil třetí místo. Do play-off části turnaje jsme se tak propadli do boje o 9. - 12. místo mezi třetími týmy základní části, který měl začít podle rozlosování až v neděli. Pro zbytek druhého hracího dne jsme tak již měli volno. Zbyl tak čas na všechna lákadla, které krásný sportovní areál na Hluboké nabízí. Celý povedený den zakončila novinka na SuperCupu All Stars Game českého výběru proti hráčům z ciziny. Hrálo se od 21.00 hod. pod umělým osvětlením. Techniku po tajném hlasování hráčů týmu v utkání zastupoval Tobin Latzka. V utkání se určitě neztratil a držel krok se svými spoluhráči. Podařenou večerní show pak zakončil krásný ohňostroj.

Naším první soupeřem v play-off byl německý výběr Rising Stars. Pozitivní zlepšení na pálce z předchozího utkání jsme si udrželi i v tomto utkání. Protentokrát byl na pálce 4 ze 4 Mára Látal. Utkání jsme vyhráli přesvědčivě 16:4 a mohli jsme se těšit na vítěze kvalifikace regionu severozápad Eagles Praha. V tomto utkání se asi nejzřetelněji projevila naše týmová psychická labilita, kdy se nám po nepovedené třetí a čtvrté směně zápas doslova rozsypal pod rukama a do zápasu se nám již nepodařilo opětovně naskočit. Ukázalo se, že jako tým prozatím umíme táhnout za jeden provaz pouze pokud se nám v zápasech herně daří, pokud přicházejí chyby, stávají se z našich hráčů rozzlobené individuality, které neslouží prospěchu celku.

Z turnajové části SuperCupu si odvážíme konečné 10. místo. Před začátkem turnaje bychom tento výsledek brali všemi deseti. TOP 8 však bylo proklatě blízko. V rámci dovednostních soutěží Masters (Běh - Hod - Odpal - Souhra) si odnášíme 14. místo. Po hororovém výsledku na kvalifikaci, kde jsme v žebříčku Masters obsadili vůbec poslední pozici, jde o výsledek, který odpovídá našim současným dovednostem. Celkově tak v SuperCupu (v součtu pořadí turnaje a Masters) obsazujeme 12. místo.

I SuperCup ukázal, že přednost našeho týmu je prozatím zejména v obranné fázi hry. V základní části jsme obdrželi jen 18 doběhů, což nás v porovnání se všemi týmy řadí na čtvrté místo. K lepším výsledkům si ale prozatím nedokážeme konstantě pomoci v útočné fázi. Po základní části se se 43 doběhy řadíme až na 11 místo. Pokud zlepšíme naše nástupy na pálku a zachováme chladnější hlavu i ve chvílích, kdy se nedaří, budeme moci vítězit i s lepšími týmy.

Velký dík patří podpoře od Martina Macka Škaroupky, který byl součástí našeho týmu během celého turnaje a svými zkušenostmi a podporou pomohl k dobrému výsledku.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit