A

6. 5. 2023

EXL bitva v Třebíči

V další třízápasové sérii čekali Techniku sokové z nedaleké Třebíče. A boj to byl nelítostný. Několik vyloučení, trestů ve hře a disciplinární řízení. V sérii nakonec Technika padla 1:2 (3:7, 3:11, 5:4).

Třebíč výrazně na sezónu posílila hlavně na pozicích nadhazovačů, když se opírají hned o dva naturalizované cizince Rabinowitze a Barta. A právě Jake Rabinowitz byl první překážkou na kopci Třebíče v středu 3.5.2023. Za Techniku nadhazoval Brandon Smith, který si vedl dobře šest směn, až na 5 doběhů ve třetí, které nakonec celý zápas rozhodly. Utkání doprovázelo mnoho sporných situací a rozhodnutí rozhodčích. Po jedné takové, vyhlášení autu na domácí metě, byl vyloučen kouč Techniky Martin Zelinka po rozporování vyhlášení hlavním rozhodčím. A nebyl konec sporům. V poslední směně se Technika nadechla ke snížení, ale další aut na domácí metě vedl k dalšímu vyloučení hráče za nebezpečný skluz. Poté se strhla hromadná strkanice mezi oběma lavičkami, kterou rozhodčí vyhodnotili dalšími vyloučenými třemi hráči. Výsledek utkání 3:7 z pohledu Techniky.

Celý zápas měl dohru u disciplinární komise, která vyměřila tyto tresty:
Technika Brno: Zelinka M. - 1 zápas stop, Mráz D. - 1 zápas stop a finanční pokuta, Burian R. - 2 zápasy stop a finanční pokuta, Sázavský R. - 2 zápasy stop a finanční pokuta.
Nuclears Třebíč: žádný hráč nedostal žádný trest ani finanční pokutu.


Statistiky zápasu

Druhý zápas v pátek večer v Třebíči nastoupili oba týmy znovu, ale Technika výrazně oslabena o potrestané hráče. Přesto se oslabený tým snažil přetlačit nepřízeň "osudu", ale nakonec odjel s prázdnou a prohrou 3:11.


Statistiky zápasu

Poslední vzájemný duel se našim klukům povedl a sebrali v Třebíči alespoň jedno důležité vítězství. Do osmé směny vedli chlapci z Kraví hory o bod 3:2, ale domácím se podařilo i díky chybě v obraně Techniky otočit skóre ve svůj prospěch na 4:3 a čekalo se na poslední směnu. Technika, která byla pro tento zápas psána jako domácí tým, šel do dohrávky a posledního útoku s jednobodovým mankem, který však dokázala vymazat díky úspěšným odpalů Sebastiana Kelara, Matěje Menšíka, Petera Saldana a doběhem Jakuba Mánka nakonec zvítězit 5:4.


Statistiky zápasu

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit