A

30. 4. 2023

EXL vítězná série s Tempem

Tři zápasy s Tempem na jeho hřišti v dalším kole Extraligy 2023 odehráli naši muži s pozitivním výsledkem 2:1 na zápasy.

V zápasech čekal na áčko Techniky v Praze silný soupeř Tempo, posílený o reprezentačního chytače Červenku. Hned v prvním utkání třízápasové série se předvedl stoprocentní bilancí na pálce 4 ze 4 a 4 RBI, čímž dotáhl domácí až k jednoznačné výhře 10:0. Z našich pálkařů se mu vyrovnal jen Jakub Mánek, který byl také stoprocentní s bilancí 3 ze 3, ale bohužel na jeho výkon další spoluhráči nenavázali a nedokázali bodovat ani jednou.


Statistiky zápasu

Druhé utkání se hrálo v neděli a po sobotním debaklu se klukům povedlo vrátit Tempu porážku a zvítězit 3:2. Komentář zapisovatele zápasu Rudolfa Drnce: "Oproti sobotnímu deštivému martyriu přivítalo v neděli na Tempu hráče i diváky pravé nefalšované baseballové počasí. Hned od první směny se oba soupeři pustili do urputné přetahované o první bod. To by, s ohledem na exkluzivní nadhazovače, znamenalo velkou výhodu. Nicméně jak za Techniku Daulton Barry, tak i startér Tempa Adonal Guttierrez nedovolili pálkařům téměř nic a neprosadili se ani skvělí reprezentanti Menšík, Minařík a Červenka. Po páté směně střídá Barryho Parker Thode, který udržel pro Techniku čisté konto a po jedné směně byl střídán Danem Mrázem, který letos naskočil do Extraligy po veledlouhé herní pauze. V dresu Techniky dobře na pálce fungoval Peter Saldana 4-3 a právě tento hráč byl u zlomového momentu v dohrávce osmé směny. Leadoff Techniky rychlík Mánek se dostal na první metu zdarma. Následovaly dva chycené odpaly ze vzduchu a zdálo se, že utkání se rozhodne až v závěrečné směně, nebo v tiebreaku. Guttierrrez ale nezpacifikoval nebezpečného Menšíka, neboť druhým nadhozem ho trefil a Technika obsadila dvě mety se dvěma auty. Následoval Dan Mráz, který si vzpomněl na stařičkou pravdu - co si nadhazovač neuhraje nemá - napálil jednometový odpal do levého středu a Mánek otevřel bodový zápis Techniky. Kouč Tempa provedl změnu na kopci a úkol zastavit hráče Techniky v bodovacích pozicích dostal další import Jhonny Duran. Na pálce Saldana tentokrát pálil přímo do rukavice Smoly na spojce, ale ten poslal velice nepovedený příhoz na první metu 2:0 pro Techniku. Následoval Ondra Šebela, který předvedl singl přes druhou metu a po Mrázově doběhu svítilo na světelné tabuli 3:0. Poslední muž lineupu Techniky Kelar vypadl KS a utkání šlo do finále. Na pálce začínala nejsilnější možná dvojice Tempa - Minařík, Červenka. Minařík prošvihl i třetí slider, ale zadák Saldana přihrával na 1. metu velmi vlažně, míč šel do země a byla tu meta pro Minaříka. Následoval Martin Červenka, který vyslal ránu až do přilehlého lesíka a z konce utkání se stalo drama. Nicméně Dan Mráz se nenechal vyvést z pohody a po Smolově F9 a dvou SO Zelenky a Nevěřila bylo dobojováno. Technika - Tempo 3:2."


Statistiky zápasu

Třetí utkání mělo rozhodnout o vítězi celé série a Technika si šla nebojácně od začátku za výhrou, a tím i za celou sérií na Tempu. Naši chlapci postupně navyšovali náskok a výsledem 8:3 byl absolutně zasloužený.


Statistiky zápasu

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit