A

22. 4. 2023

EXL série Arrows Ostrava

Áčko Techniky zavítalo do Ostravy, kde proti místním Arrows odehráli tři vyrovnaná utkání. Nakonec se podařilo získat jen jedno vítězství, ačkoliv minimálně první zápas mohl také skončit v náš prospěch. Sérii tak vyhráli ostravští po výsledcích 6:4, 10:2 a 3:11.

Komentář k prvnímu zápasu od Romany Kuckové: "V páteční večerním zápase začal na nadhozu za Arrows Marko Vykoukal. Hned první pálkař se dostal na metu díky chybě vnitřního pole a Richar Sázavský dvoubodovým homerunem otevřel skóre zápasu. To se změnilo hned v druhé směně, když nadhazovač hostí Daulton Barry naplnil mety dvěma BB a jedním trefením pálkaře. Trest přišel z pálky Jakuba Kubicy, který zařídil vedení svého týmu grand slamem. Třetí směna a opět homerun - Daniel Mráz upravuje stav na 4:3. Odpověď Arrows ve směně čtvrté - Jakub Malík dvoubodový HR a stav je 6:3. K poslední změně stavu došlo v inningu č. 5 - tentokrát Jakub Mánek dvoubodovým hitem stáhnul pro čtvrtý bod hostí Richarda Sázavského. Střídající nadhazovači Boris Bokaj a Daniel Mráz už dokázali udržet pálkaře na metách bez bodu. K vyrovnání měli hosté blízko v osmé směně, když po hitech Šebely a Smitha obsadila Technika 1. a 2. metu. Sebeobětovací ulívka ale nevyšla Robertu Regnerovi, namísto posunu běžců zahráli Arrows double play na třetí a druhé metě. Vítězný nadhazovač je Marko Vykoukal. Technika si odnáší více odpalů (Regner 3 z 4, Mánek 3 z 5), na straně domácích se dařilo Kubicovi (2 ze 3)."


Statistiky zápasu | Fotogalerie Ladislav Svěnčík

Komentář ke druhému zápasu od Romany Kuckové: "V prvním sobotním utkání začal na nadhozu za domácí mladý Jan Kozel. Dařilo se mu velmi dobře, 3 směny - 9 pálkařů. Úspěšně začali domácí i na pálce, hned v první směně si po sérii hitů vytvořili slušný náskok 3:0. Čtvrtý bod přidali Arrows ve směně páté, Matyáše Kozla stáhnul domů Aleš Navrátil. Poprvé se hosté dostali na mety ve čtvrté směně po chybě domácí obrany a hitu Brendona Smitha, ale Jan Kozel nulu na svém kontě udržel. Technika ve druhé půli zápasu rotovala nadhazovače (Polgár, Babec Just). Na posledně jmenovaného se domácím dařilo v závěrečné směně nejvíce. Chybou vnitřního pole se na metu dostal Michal Puškár, následoval hit Daniela Černého, dobře složená ulívka Šimona Všetečky, IBB pro Jakuba Kubicu, trefení Jakuba Grepla. Pak hity Malíka a Kozla a SF Michaela Vykoukala - to vše znamenalo šňůru pěti bodů a zápas skončil vítězstvím domácích 10:2. Vítězným nadhazovačem se stal právem po parádním výkonu Jan Kozel."


Statistiky zápasu

Komentář ke třetímu zápasu od Romany Kuckové: "V neděli se na hřišti v Porubě odehrál double header mezi Arrows a Technikou. Ačkoliv se hrálo v Ostravě, tak domácím celkem druhého utkání byla Technika. Ta se dostala do vedení 6:0 hned v první směně, díky celkem pěti úspěšným odpalům včetně homerunu Ondřeje Šebely. Ve druhé směně si Arrows připsali jeden bod doběhem Jakuba Grepla, který odpálil první ostravský hit zápasu - dvojmeťák do vnějšího pole. Jejich následující šanci stáhnout další body, ale překazil výborný zákrok Ondřeje Šebely na třetí metě, který zachytl tvrdý line drive Jakuba Kubicy, jež by jinak skončil ve vnějším poli dalekou za levou lajnou. Technika si v páté směně připsala další homerun, tentokrát jednobodový, v podání Petera Saldany. V první polovině šesté směny došlo na sérii dvou chyb v brněnské obraně, což znamenalo upravení skóre na stav 7:2. Na to ale Technika odpověděla čtyřmi body v druhé polovině směny a zároveň připsáním třetího homerunu v zápase, tentokrát z pálky Matěje Menšíka. Arrows skóre již jen mírně zkorigovali doběhem v sedmém inningu, což znamenalo konečný stav utkání 11:3 pro Techniku Brno. Ta si tak připsala letošní druhou extraligovou výhru. Vítězi gratulujeme. Vítězným nadhazovačem se stal Parker Thode, poraženým Alexandr Šín. Cenu zlatého polapení tohoto utkání obdržel Ondřej Šebela za svůj zákrok ve druhé směně."


Statistiky zápasu


další aktuality

Zobrazit archiv aktualit