A

16. 4. 2023

EXL série Eagles Praha

Třetím soupeřem našich mužů v Extralize na stadionu v pražské Krči byli Eagles Praha. Třízápasová sérii skončila jednoznačně ve prospěch domácích, když zvítězili nad áčkem Techniky 16:9, 15:1 a 9:7.

Komentář zapisovatele prvního zápasu Jaroslavy Duffkové: "Pátek celý den propršel, a tak se zápasy musely posunout na sobotu odpoledne a neděli. Málem ani to nestačilo a první ze dvou zápasů v Eagles parku odstartoval skoro ve čtyři hodiny. Nepršelo, ale teplo stále nebylo. Zápas začal na kopci za domácí Vasko Kolev a za hosty Brabec. Hned první dvě směny přinesly 12 bodů, které si týmy rozdělily rovnoměrně a zápas začal od nuly. Třetí směna přinesla vedení domácím po single homerunu Výbory a ve 4. směně přidal další HR, ale dvoubodový Blažek. Eagles vedli 9:6 a vedení už si nenechali do konce zápasu sebrat. Koleva v 5. směně po dvou autech střídal Hegr a soupeři nakonec povolil jen tři doběhy. Eagles získali rozhodující náskok v 5. směně a to i díky metám zdarma a chybám v poli doběhli pro 6 bodů. Poslední bod si připsali v 7. směně na konečných 16:9."


Statistiky zápasu

Komentář zapisovatele druhého zápasu Jaroslavy Duffkové: "Druhý sobotní zápas se hrál hned půl hodiny po prvním s jedním rozdílem, domácím týmem byla Technika. Oba týmy postavili na kopec své zahraniční posily. Eagles Balagueru a Technika Barryho. Na pálce se zpočátku dařilo lépe hostům, kteří až do konce 4. směny vedli, ale pak to přišlo. Smršť jedenácti bodů, která vedla ke střídání nadhazovačů. Po šesté metě zdarma nastoupil Smith, tomu se ale také nedařilo a střídal ho Burian. Ve směně bylo 5 odpalů, ale více bylo met zdarma. Eagles vedli 14:1. Balaguera si na nadhozu vedl až na jednu slabší chvilku dobře a dotáhl zápas do vítězného konce rozdílem v 7. směně 15:1. Třetí zápas se hraje zítra v neděli ve 12:00 opět v Eagles parku."


Statistiky zápasu

Komentář zapisovatele třetího zápasu Jaroslavy Duffkové: "Přesně v poledne začal třetí zápas ze série Eagles vs Technika. Na kopci začal Pražák za domácí a Thode za hosty. Pražákovi se start vydařil a první tři směny nepustil soupeře k odpalu.Naopak Thode se nemohl dlouho najít a toho využil útok Eagles. Po SF hitu Zýmy a double hitu Výbory vedli 3:0 hned v 1. směně a ve druhé přidali další 2 body po hitu Zýmy. Dostali se do vedení 5:0. Vše se zdálo jasné.4. směna ale přinesla obrat. Vše začalo single homerunem Saldany a k němu se přidali hity Mánek, Šebela a Regner a stáhli skóre na 5:3. Ofenziva Techniky pokračovala i v 5. směně, kdy přidali 4 body a dostali se rázem do vedení 7:5. Útok domácích stagnoval 2 směny i díky zlepšujícímu se výkonu nadhozu, ale v dohrávce 5. směny dorovnali stav na 7:7. Oba týmy během 5. směny vyměnili nadhoz, za domácí šel Zavadil a za hosty Burian. Oba drželi další dvě směny bez bodu. V dohrávce 8. směny poslal trojmetovým odpalem dva body domů Blažek a Eagles vedli 9:7. Zápas dovedl do vítězného konce sám strůjce dvou bodů Blažek, který šel na nadhoz do poslední směny a i přes plné mety závěrečným strike outem vítězství udržel. Eagles tak vyhráli sérii 3:0 na zápasy."


Statistiky zápasu | Fotogalerie Jan Beneš

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit