A

7. 4. 2023

EXL série Draci Brno

Ve druhém víkendu čekal na naše muže krom mrazivého počasí těžký soupeř v podání mistrů Draků Brno. Opět se ze tří zápasů odehrály pouze dva na MBS a bohužel oba s nepříznivým výsledkem A-tým Techniky 5:8 a 4:11.

Komentář zapisovatele prvního zápasu Jan Altrichtra: "Druhý týden na Dračím Stadionu v Brně začíná čtvrtečním zápasem proti Technice Brno. Domácí tým je Technika z důvodu stavby na hřišti. Zápas začal pořádně ve druhé směně kdy Draci stáhli první bod, na který hned přidali dva ve čtvrté směně. V páté Technika zabojovala a domácí tak srvonali na 3:3. Na začátku sedmé směny se ale stav zase otočil v prospěch Draků, ti se ujali vedení 5:3. Na konci deváté směny sice Technika ukázala bojového ducha, ale nestačilo to na Draky, hřebík do rakve zatlouklo střední zadní pole Beicker Mendoza, který odpálil další homerun, stáhl tři body a vyhrál tak Drakům zápas 8:5. Nadhazovačská baterie Draků: starter Václav Tauš, Tomáš Urbánek (Win), Vojtěch Ventruba, Jan Vašourek a David Mergans (Safe) a Techniky: starter Radek Burian (Lose) a Dominik Polgár. Druhý zápas série se odehraje v pátek od 19:00 v Komárově."


Statistiky zápasu | Fotogalerie Zdeněk Dolíhal

Komentář zapisovatele druhého zápasu série Jan Altrichtra: "Páteční zápas mezi Draky Brno a Technikou Brno byl pálkařsky akční. Začalo se už ve druhé směně, kdy domácí Draci stáhli čtyři body a ujali se vedení. Do šesté směny oba týmy přidávali bod po bodu, ale Draci si uchovali vedení a do sedmé směny se šlo za stavu 9:3. Během zápasu velmi dobře vypadali pálkaři Draků Milan Prokop a Martin Pernička, který se tento týden vrátil ze zahraničí. Ze strany Techniky to pak byl střídající Matěj Brabec. Na konci zápasu se sice hosté snažili zmenšit náskok Draků, ale domácí si nastříleli dostatečně velký polštář a zápas končil po deváté směně za stavu 11:4 v prospěch Draků Brno. Nadhazovačské baterie také odvedly dobrou práci, byli to domácí startér Gabriel Morao (Win), Jan Nebenführ, Jan Vašourek a Martin Kalábek a hostující startér Parker Thode (Lose), Daulton Barry, Daniel Mráz a Daniel Just. Třetí a poslední zápas této série se odehraje v sobotu v 19:00 v Komárově. Těšíme se na Vás."


Statistiky zápasu | Fotogalerie Zdeněk Dolíhal

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit