U13

11. 2. 2023

Vítězství U12 na turnaji v Bratislavě

Naše dvanáctileté naděje se zúčastnily mezinárodního turnaje třech zemí v Bratislavě. Bez jediné prohry došly až celkovému vítězství a odváží si první letošní pohár i cenu pro MVP.

Turnaj Apollo Winter Cup U12 pořádaný 11.2.2023 v Bratislavě se zúčastnilo šest týmů ze třech zemí. Dva týmy Slovenska, Apollo Bratislava a Angels Trnava, dva z Maďarska, Rascals Jánossomorja a Reds Budapest, jeden tým Rakouska, Wiener Neustadt Diving Ducks a naše dvanáctky Techniky Brno, doplněné dvěma hráči z U11. V turnaji místo nadhazovačů házel stroj, čímž byl zajištěn rychlý sled striků, hrálo se podle pravidel kategorie U11 a časový limit 50 minut (max 5 směn).

Ve skupině „B“ jsme se nejprve utkali s týmem Trnavy, které jsme po počátečním seznamování se s halou a rychlostí nadhozů ze stroje, porazili 5:0. Ve druhém zápase nás čekal soupeř z Maďarska Reds Budapest. Naši pálkaři si již zvykli na podmínky a postupně jsme navyšovali vedení až na konečný výsledek 14:1. Toto druhé vítězství nás vyneslo na čelo tabulky skupiny „B“ a čekali jsme na soupeře pro finálový souboj.

Ve finále před naplněným hledištěm z řad rodičů a ostatních týmů, nás čekal další z maďarských soupeřů, Raskals Jánossomorja. Ti se nakonec ukázali jako nejkvalitnější soupeř našich hráčů a v první směně se dostal do vedení jedním bodem. Naši chlapci dokázali hned odpovědět stejnou mincí a do druhé směny se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Maďaři tlačili na pálce, ale dobrou obranou jsme jejich běžce eliminovali a nedopustili žádný další bod. Naopak náš tlak na pálce od druhé směny byl drtivý a výsledkem bylo dalších 7 doběhů. Výsledek 8:1 pro nás byl zcela zasloužený a pohár byl náš.

Speciální cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče turnaje si odváží také hráč Techniky Brno, Martin Polakovič.

Díky všech hráčům za skvělý přístup ke hře, rodičům za fandění a krásné fotografie. Podle předvedených výkonů věřím, že tento pohár není posledním z letošních úspěchů.

Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/rEa4fRCGZE6uCTNDA

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit