U9

3. 10. 2022

Technika U8 v Českém baseballovém poháru 2022 získala 3. místo

První týden v září se konal v Chocni Český baseballový pohár kategorie U8.

Našim hráčům byly v základní skupině vylosovány týmy Hippos, Třebíč Nuclears a domácí tým Orlů z Chocně.

V prvním zápase jsme změřili síly právě s domácím týmem Orlů, které jsme do té doby neznali. Velice vyrovnaný souboj přinesl krásný baseball až do úplného závěru zápasu, kde jsme udrželi těsné vedení 5:4.

Druhý zápas se naši malý baseballisté postavili proti dalšímu brněnskému týmu Hippos. Tento duel byl o poznání klidnější a dokráčeli jsme si pro výhru, ve které na výsledkové tabuli svítilo skóre 10:6.

V posledním zápase jsme se utkali s pro nás obávaným týmem z Třebíče. Možná i díky našemu přílišnému respektu jsme nedokázali odpovídat na velice silné pálkaře našeho soupeře a ten nás deklasoval výsledkem 12:2.

Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa a díky tomu jsme se museli nachystat na semifinálový souboj s vítězem skupiny A, kterým byl velice silný tým Hrochů Brno. Jejich skóre 46:10 dávalo jasně najevo, že jejich line-up si nebere s nikým servítky a výsledek 16:3 to jen potvrdil.

Po této porážce se naši hráči museli oklepat a připravit se na zápas o 3. místo proti Třebíči, která nestačila ve velice těsném druhém semifinále na Draky Brno. Po zápase v základní skupině už jsme věděli, co můžeme od hráčů z Vysočiny čekat. Naši hráči do boje nastoupili s velkou chutí a tlačili na soupeře agresivní hrou v útoku, který díky tomu dělal chyby. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Zápas nakonec ukončil nádherným fly-outem v zadním poli Martin Vystavěl. V té chvíli na výsledkové tabuli svítil výsledek 11:9 pro Techniku.

Z Chocně si tudíž odvážíme krásné 3. místo a skvělý pocit z dobře odehraných zápasů.

Martin Růžička

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit