A

10. 6. 2024

Vyrovnaná série s Hippos 1:1

Další zápasy TOP6 odehrál A-tým tuto neděli, poprvé v domácím prostředí.

V prvním zápase jdeme do vedení 1:0 hned po první směně po doublu V. Slavíka. Soupeř vzápětí však odpovídá po metách zdarma a homerunu a jde do vedení 4:1. V další směně dále náskok navyšuje na 6:1. Střídající M. Grendža-Donský ale zvládá utlumit tlak soupeře a našemu týmu se daří stáhnout náskok soupeře na 6:4. Zásluhu na tom měl double V. Čecha ve směně 4. a také týmový tlak ve směně 5, kdy se nám na 1 out daří obsadit všechny mety a stáhnout 2 body. Soupeř ale v další směně odpovídá 2 body a opět odskakuje na 8:4. V dohrávce směny se daří prvním dvoum pálkařům dostat na metu, ale bohužel pro nás z toho zvládneme vytěžit pouze bod. Do konce zápasu už skóruje pouze soupeř, který upraví skóre na konečných 9:5.

V tomto zápase se nám zejména nevydařily 3 směny v obraně a také jsme nezvládli najít mezeru v soupeřově obraně, kdy naše dobré odpaly velmi často končili v rukavici soupeře.

Druhý zápas byl dlouho v režiii nadhazovačů. Do vedení jdou ze začátku Hippos, kdy jim oba body jdou na vrub naší špatně hrající obraně. Našemu útoku se na začátku zápasu nedaří proměnit pár šancí, které nám dobře házející nadhazovači Hippos poskytnou. Probuzení přichází až v 6. směně, kdy postupně na 1 out obsazujeme všechny mety, které proměňujeme ve 3 body, po dlouhém singlu F. Halámka, trefení F. Friedmanna a groudballu P. Skokana. Vedení 3:2 nám však dlouho nevydrží, kdy soupeř na střídajícího P. Skokana, stahuje 2 body. V dohrávce se přelévaní skóre nezastavilo a my si tak znovu vzali na naši stranu. Po singlu K. Ferance odpálil svůj první Homerun V. Čech a stáhl tak dva body. Soupeř však opět zvládá reagovat, kdy na dva outy zvládá stáhnout vyrovnávací doběh. 5:5. Po bezbodové 9. směně se jde do tiebreaku. Na naší straně výborně zvládá situaci F. Halámek, který vyoutuje všechny 3 pálkaře soupeře. V dohrávce však zprvu děláme běžeckou chybu, která znamená out na domací metě. Naštěstí se nám daří obsadit metu F. Halámkem, který se na druhou metu posune krádeží. První dlouhý odpal F. Friedmanna, ještě výhru neznamená, jelikož je zachycen ze vzduch. Další pálkař, M. Šenk, už pálí vítězný odpal do levého pole, po kterém F. Halámek skóruje.

Druhý zápas tak vyhráváme 6:5. Velmi dobrý výkon předvedl startující nadhazovač Jan Svoboda, který odházel 6 směn pouze s 1 obdrženým bodem a 6 strikeouty.

Je za námi druhá série, ve které jsme si se soupeřem výhry podělili. Další týden má A-tým vzhledem k ČBP U18 volno a další zápasy odehraje 22.6. opět na Kraví hoře, proti Blesku Jablonec.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit