A

10. 6. 2024

Vyrovnaný vstup do Top6 1. ligy

V sobotu začal náš A-tým nadstavbovou část TOP6, a to u Skokanů v Olomouci.

První zápas byl dlouho v režii nadhazovačů a obran, kdy padl jediný bod v prvních 4 směnách, a to na naší straně. Vedení se našim hráčů podařilo navýšit na 2:0 v 5. směně po singlu, divokých nadhozech a balku. Soupeř však v dohrávce zvládl kontrovat, kdy po singlu dvou ukradených metách a opět singlu snížil na 2:1. V dalších dvou směnách opět bod nepadá, a to ani na střádající nadhazovače. Na začátku 8. směny se nám daří obsadit 2. a 3. metu po výborné týmové práci a při dvou outech pálí J. Havíř double, 4:1. V dohrávce však soupeř zvládá odpovědět také dvěma body na M. Grendžu-Donského, který vystřídal výborně házejícího R. Buriana. 4:3. Na začátku 9. směny se nám daří opět odskočit, kdy po singlu P. Skokana, kterého posunul do skórovací pozice V. Staněk, pálí V. Slavík inside the park homerun. 6:3. Zápas pak v dohrávce M. Grendža-Donský zvládá zavřít dvěma strikeouty.

Do druhého zápasu jsme zvládli vstoupit dobře, kdy zaznamenáváme hned dva body. Bohužel během celého zápasu, do kterého jsme šli s širší rotací nadhazovačů, se nám nedaří držet pevnou obranu a v kombinaci s kvalitním útokem soupeře v zápase obdržíme velké množství bodů. 6 z nich padlo hned v dohrávce první směny. Dále pak od čtvrté až do osmé směny soupeř skóruje ve všech směnách a ve druhém zápase zaznamenává celkem 14 bodů. I přesto, že V. Slavík zaznamenal další homerun se nám příliš nedaří běžce stahovat a v těchto směnách dáváme pouze 2 body. Zápas tak prohráváme v 14:4.

V první sérii nástavbové části tak odvážíme z Olomouce jedno vítezství, které však vzhledem k šířce nadhazovací rotace na tuto sérii zcela jistě musíme brát pozitivně.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit