U18

10. 6. 2024

U18 Důležité dvě výhry

V neděli zajela naše osmnáctka do Frýdku Místku s cílem vyhrát dva zápasy a udržet tak šanci na postup.

Do prvního zápasu se podařilo našem hráčům dobře vstoupit, kdy v první směně zaznamenáváme 2 body. Výborně házející P. Skokan zvládá ze začátku držet soupeře na uzdě. V dalších směnách se však náš útok zaseknul a soupeři s přispěním našich chyb postupně skórují po bodu ve 2., 3. i 4. směně. Za stavu 3:2 se nám však daří ihned na začátku 5. směny skórovat po doublu P. Skokana a sebeobětovacím odpalu V. Staňka dobíhá pro vyrovnávací bod M. Šenk. Klíčovou událostí pak bylo střídaní obou dobře házejících startérů. Střídající M. Šenk na naší straně dobře zvládá tlak soupeře a

6. směnu kvalitně zavírá. Na začátku 7. směny se nám na střídajícího nadhazovače skórovat 2 body po singlu F. Friedmannna, triplu P. Skokana a singlu V. Staňka. V dohrávce pak M. Šenk na kopci nenechá nic náhodě a 2 strikeouty zápas zavírá.

Výborný zápas odehrál P. Skokan – 5,2 směny, 1ER, 5SO; 2/4 2B, 3B

Druhý zápas byl v prvních 3 směnách jasně v režii obou nadhazovačů. Na začátku 4. směny však na střídajícího K. Ferance soupeř zaznamenává jeden bod a na dalšího nadhazovače F. Halámka soupeř zaznamenává po naší chybě další dva body. Další bod soupeř přidává ještě v další směně a odskakuje tak na 4:0. V dohrávce však konečně prolamujeme nohitter a po triplu V. Čecha snižujeme na 4:1. Soupeř, ale ihned odpovídá a čtyřbodové vedení si opět bere. Před dohrávkou 6. směny je zápas přerušen z důvodu vydatného deště. Více než půlhodinová přestávka znamenala nutnost střídání obou nadhazovačů. Na střídajícího nadhazovače se nám hned daří obsadit dvě mety, bohužel po nepříliš kvalitních nástupech na pálku se nám daří zaznamenat pouze jeden bod po chybě soupeře. F. Friedmann v 7. směně nepovoluje soupeři ani bod a do dohrávky tak jdeme s 3 bodovou ztrátou. Na 1 out obsazujeme všechny mety a M. Šenk doublem stahuje dva doběhy. 5:4. P. Skokan dostává úmyslnou metu zdarma a máme tak opět obsazené všechny mety. V zápětí pálí V. Staněk dlouhý sebeobětovací odpal po kterém srovnáváme. Další pálkař J. Kovařík pak nenechá nic náhodě a z prvního nadhozu pálí walk off hit.

Cíl se nám tak daří splnit a z Frýdku odvážíme dvě cenné výhry a první walk off výhru v sezóně. Teď nás již čeká pouze poslední série s Arrows Ostrava, která může rozhodnout o našem postupu či nepostupu do bojů o MČR.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit