U11

2. 6. 2024

Vítězná série s Hippos A

Z nepohledného baseballu diváky vysvobodila bouřka. V druhém odvetném zápasu se již hrál vyrovnanější baseball.

Poslední neděli před nadcházejícím ČBP v Třebíči jsme opět na domácí hřišti přivítali brněnské Hippos A. První odpolední průtrž mračen hřiště ještě ustálo, a tak se mohlo hrát. Startérem utkání byl Naty Worm (3.1 IP, 0 H, 0 R, 5 BB, 8 K), který bez problémů vyprovodil strike outem víc jak polovinu pálkařů, kterým na kopci čelil. Konečný výsledek 17:0 je pro bezzubého soupeře milosrdný.


Nepohledná hra zřejmě urazila mocné baseballové bohy a mohutná bouřka, která se z ničeho nic objevila nad Kraví horou, definitivně učinila před startem druhého zápasu nedělnímu baseballu přítrž. Byli bychom určitě radši, kdyby nás před jarním vrcholem sezóny navštívil kvalitnější soupeř a my si tak mohli udělat reálnou představu o naší formě. Takto se hrál baseball, který sice nabídl velké množství doběhů, který však zkušenému divákovi po chuti určitě být nemohl. Druhý zápas budeme dohrávat až po poháru. A teď už hurá do Třebíče.


Do odvety, kterou jsme nakonec dohrávali až po třech týdnech, si Hippos A na Kraví horu přivezl tři posily z týmu Hrochů. Oproti prvnímu zápasu se tak hrál mnohem vyrovnanější baseball. Jako startér nastoupil na dvě úvodní směny Theo Škrabal. Ve třetí směně jej na kopci vystřídal Adam Smatryčenka. Za stavu 9:2 v náš prospěch, dostal v "non save situation" šanci po dobrém výkonu během středečního nadhazovačského tréninku zápas zavřít Tobík Hort. Soupeř však brzy obsadil všechny mety a snížil na 9:6. Zápas tak nakonec zavřel náš closer Naty Worm a připsal si tak další save sezóny.

Sérii jsme získali v náš prospěch, zápas byl však opět především o chybách. Pouhý jeden hit na naší straně je doslova alarmující. Důraz na věší agresivitu na pálce se tak již stává týmovou mantrou, kterou musíme nějak dostat hráčům do hlavy. V opačném případě budou silnější týmy nad naše síly.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit