U11

26. 5. 2024

Split série s Draky Black

Vybojovaná výhra nad živly a nad Draky vždycky potěší

V druhé letošní sérii na domácím hřišti jsme přivítali Draky Black a nejprve to byl především souboj s počasím. Hřiště o víkendu připomínalo spíš dětské brouzdaliště. V pátek, sobotu a do třetice všeho dobrého i v neděli jsme však dokázali vysušit všechny louže. Velký díky patří především Jirkovi Bilíkovi a všem dalším dobrovolníkům z řad rodičů, kteří přišli pomoct. Pověstné "když se chce, všechno jde" zase jednou zvítězilo, a tak se s dvouhodinovým zpožděním mohlo s modrou oblohou nad hlavami rozehrát první utkání.


Na kopec se poprvé v sezóně jako startér postavil týmový catcher Tobin Latzka. Dopředu bylo jasné, že jej jako plánovaného catchera pro druhý zápas na kopci čeká maximálně 40 nadhozů. To vystačilo na dvě povedené směny (2.0 IP, 0 H, 0 ER, 2 BB, 4 K). Utkání za stavu 1:0 převzal reliever Pája Kaláb, kterého jako dalšího z trojlístku hráčů U10 testujeme na kopci pro nadcházející ČBP. Pájovy nadhozy protentokrát soupeři chutnaly a zápas se tak ve čtvrté směně překlápí na soupeřovu stranu. V dohrávce však přidáváme doběh a opět srovnáváme na 4:4. To je již na kopci Áďa Zedník, který soupeři v páté směně umožňuje další dva doběhy. Na tuto změnu jsme již znovu nedokázali odpovědět a vyrovnané a herně velmi kvalitní utkání tak končí 6:4 v náš neprospěch. Předvedená hra nám však dávala naději do druhého utkání.

Na kopec se opět postavila naše týmová jednička Theo Škrabal (4.0+ IP, 7 H, 3 ER, 1 BB, 8 K). Ukázalo se, že dobře pálící soupeř se již během dosavadní sezóny dobře adaptoval na rychlé nadhozy. Theo tak na své poměry protentokrát povolil větší množství hitů. Na naše tři doběhy v první směně tak Draci ihned odpovídají svými třemi doběhy. V polovině zápasu doběhem strháváme skóre na naši stranu a Theo tak na začátku páté směny, poté co soupeř naplní mety, předává zápas za stavu 4:3 v náš prospěch našemu bullpenu. Důvěru na kopci dostává Tobík Novosad. Od změny rychlosti nadhozů na kopci si slibujeme udržení skóre před závěrečnou šestou směnou pro našeho closera Natyho Worma. Plán se hroutí, když si po chybě naší obrany Draci celkově připisují 4 doběhy a skóre se mění na 4:7 v náš neprospěch. Závěrečná směna však patří opět nám, kdy pěti doběhy skóre opět otáčíme. Za stavu 7:9 v náš prospěch tak přichází chvíle pro našeho closera. A směna je to opravdu parádní. Na 8 nadhozů Naty posílá nemilosrdně do dugoutu všechny tři soupeřovy pálkaře, připisuje si svůj první save sezóny a může se jít slavit.

Sečteno podtrženo vítězství nad počasím a městským rivalem je pro nás dobrým výsledkem. A pokud na pálce zaberou i hráči, od kterých hity čekáme především, nezůstane příště pouze u splitu.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit