U11

19. 5. 2024

Vítězný home opener proti jihlavským Ježkům

V šestém ligovém kole jsme konečně poprvé v sezóně hráli před domácím publikem a bylo to podařené představení.

Po nepovedené sérii z minulého týdne proti Nuclears jsme si od domácího prostředí na Kraví hoře slibovali především potřebný nový impuls pro zlepšení naší hry, a ten také skutečně přišel. Počasí přes nepříznivou předpověď vydrželo. Čerstvě posečené hřiště bylo po pátečním dešti v perfektní kondici. Přišli také diváci, beaty duněly na plné obrátky, a tak nic nebránilo odstartování home openeru sezóny. Na kopec se podruhé v sezóně postavil jako startér hráč U10 Tobík Novosad a byl to z jeho strany opět podařený výkon (4.0 IP, 2 H, 2 ER, 1 BB, 2 K). Tobíkovy nadhozy bez větších obtíží pravidelně nacházely strike zónu a nabízené kontakty si pak pohlídala naše obrana. Živěji protentokrát vypadal také náš útok. Singl, double a triple zaznamenal náš power hitter Theo Škrabal a po pěkném odpalu do pravého pole si triple připsal také Áďa Smatryčenka. Zápas doházel bez umožněného doběhu Naty Worm. Konečné skóre 14:2.


Ve druhém utkání na kopec nastoupil Theo Škrabal (3.0 IP, 1 H, 0 ER, 0 BB, 8 K). Rychlost nadhozů, se kterými si soupeř nedokázal dost dobře poradit, nám dala dobrý základ, na který navázal náš útok. Na pálce se v utkání blýsknul především pátý hráč lineupu Čenda Bilík, který si ze tří at batů připsal singl a tripl a hned 4 stažené doběhy. Utkání jsme drželi po celou dobu pevně v rukou. Na kopci se jako relieveři předvedli Áďa Smatryčenka, Áďa Zedník a Dave Krčál. A především u obou Adamů to byl velmi zajímavý výkon. Adam Smatryčenka jako kontaktní typ nadhazovače na potřebné tři outy ve směně potřeboval jen 8 nadhozů. Naopak Adam Zedník šel přesnými rychlými nadhozy nemilosrdně po třech strike outech. Zápas pak doházel Dave Krčál, který se stále trochu pere s kontrolou, ale rychlost některých předvedených nadhozů nám dává pozitivní signál do budoucích zápasů. Konečné skóre druhého utkání 12:5.


Před domácím publikem jsme ukázali, že když se nám naše hra daří, umíme se baseballem také bavit. Je však potřeba současně dodat, že od šesté pozice v lineupu i nadále nepálíme a proti silnějším soupeřům by nám tyto hity mohly chybět. Příští neděli přivítáme na Kraví hoře Draky Black. Uvidíme, zda si získaný drive udržíme i do série proti tomuto silnému soupeři.

další aktuality

Zobrazit archiv aktualit